Język chiński w nowej ofercie rzeszowskiej WSIiZ

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadziła do oferty na filologii angielskiej specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim. Studenci anglistyki będą też wyjeżdżać do Państwa Środka na profesjonalne, intensywne kursy językowe.
WSIiZ jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła taką specjalność. To kolejna prekursorska inicjatywa WSIiZ we współpracy polsko-chińskiej. Dla studentów to niepowtarzalna szansa zdobycia umiejętności biegłego władania 3 językami (angielskim, niemieckim lub rosyjskim i chińskim). Patronat nad specjalnością objął Ashan Normal University, jedna z 6 chińskich uczelni, z którymi nawiązała współpracę WSIiZ. Zajęcia językowe na specjalności poprowadzą lektorzy z Chin.
– To pozytywny efekt ostatniej wizyty w tym uniwersytecie – wyjaśnia prof. Andrzej Szelc, prorektor ds. współpracy z zagranicą WSIiZ. – W ramach współpracy stwarzamy też studentom filologii angielskiej inną bardzo interesującą możliwość. W Ashan Normal University będą mogli odbywać roczne lub półroczne intensywne kursy języka chińskiego.
Kurs będzie odbywać się 6 dni w tygodniu, po 6 godzin dziennie. Studenci będą uczyć się w profesjonalnym Centrum Nauczania Języka Chińskiego dla Obcokrajowców. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani fachowcy od dydaktyki nauczania języka chińskiego dla obcokrajowców.
– Oferta jest bardzo atrakcyjna. Studenci będą odbywać kurs za darmo. Nie będą też pokrywać kosztów zakwaterowania i wyżywienia – zdradza szczegóły Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. – Udział w kursie zostanie potwierdzony dyplomem. Uczestnicy będą też mogli dodatkowo uzyskać państwowy chiński certyfikat językowy potwierdzający znajomość chińskiego na określonym poziomie.
WSIiZ planuje kolejne inicjatywy w ramach rozwijającej się dynamicznie współpracy polsko-chińskiej. Uczelnia zamierza m.in. utworzyć Klasę Konfucjusza, w której profesjonalni lektorzy będą uczyć dzieci i młodzież języka chińskiego. Będzie też rozwijać wymianę studencką z partnerskimi uczelniami. W tym roku akademickim studia w WSIiZ rozpoczęło 5 studentek z Chin.
*Na zdjęciu powyżej prof. Yang Hongyan, dziekan w Anshan Normal University w Chinach ze studentkami, podczas tegorocznej wizyty w WSIiZ.

Comments are closed.