O programie

O programie

     

Opis programu


Pomysł?

Jest wiele powodów dla których ludzie uczą się języka chińskiego np. relacje biznesowe z przedsiębiorcami z Chin (np. import, eksport), coraz więcej inwestycji chińskich w Europie, zainteresowanie bogatą kulturą Chin lub też świadomość iż języka chińskiego używa ¼ populacji świata. Dlaczego nie ja?

Istnieje stereotyp że język chiński jest jednym z najtrudniejszych języków. Przełamując stereotyp chcielibyśmy wyjaśnić iż język chiński pod wieloma względami jest dużo łatwiejszy niż języki europejskie. Faktem jest iż nauka chińskiego wymaga innego podejścia, innych metod nauczania niż języki europejskie. Jednak pod kątem gramatyki jest jednym z łatwiejszych języków, nie zawiera wielu czasów, nie ma odmian przez przypadki ani rodzajów męskiego czy żeńskiego. Słowa w języku chińskim są bardzo krótkie.
Można zapytać co w chińskim jest takie trudne z czego wziął się powyższy stereotyp?

Odpowiadając na pytanie w języku chińskim trudne rzeczy to chińskie znaki, których jest kilkanaście tysięcy oraz tony w wymowie, których jest 4 i w każdym tonie to samo słowo ma inne znaczenie. Nie ucząc się powyższych od dziecka można się zniechęcić do nauki.

Program, który chcemy przedstawić pokaże jak można nauczyć się chińskich znaków, wymowy, znaczenia kilka razy szybciej i przyjemniej.

Co program może dać tym, którzy uczą się języka chińskiego lub planują rozpocząć naukę?

Program jest idealną drogą do nauki chińskich znaków. Podczas rysowania chińskich znaków dostarcza kreska po kresce odpowiedzi i korekty porządku rysowania, znaczenia słów, zapisu w języku pinyin (zapisywanie wymowy z użyciem liter systemu rzymskiego plus tony), nagrań chińskich tonów czy też automatycznego harmonogramowania, przeglądu postępu w nauce. Ćwiczenia są wybierane na podstawie popularnych podręczników do nauki chińskiego. Program jest idealnym narzędziem do stosowania równolegle z innymi metodami nauki chińskiego.
Program dostarcza Ci znaczenia chińskich znaków (hanzi), jednak podczas nauki chińskich znaków pozwala widzieć je w praktyce. Codzienne czytanie nawet przez kilka minut pozwoli Ci poznać jakie zastosowanie mają słowa, których się uczysz.
Podręczniki, książki do nauki chińskiego dla dzieci czy chińskie teksty przygotowane dla uczących się chińskiego dostarczają bardzo dobrych praktyk. Ćwiczenie chińskich znaków w kontekście czytanek spowoduje że szybciej je zapamiętamy pod kątem znaczenia jak i odczytania.
Program powoduje że nie nabierasz złych nawyków podczas popełniania pomyłek, na bieżąco jesteś korygowany.
Program obsługuje również pinyin, rzymski system pomagający uczyć się wymowy chińskich znaków. Pinyin jest bardzo dobry na początku nauki jednak po kilku lekcjach należy przejść z czytania pinyin do czytania hanzi (chińskie znaki)

Możesz zapytać „Dlaczego ja powinienem używać programu do nauki chińskich znaków?”

Powinieneś użyć naszego programu żeby uczyć się chińskich znaków z 3 powodów:
– używamy metod aktywnej nauki (active study). Za każdym razem gdy przeglądasz chińskie znaki na naszej aplikacji, program podpowiada Ci w celu odtworzenia a odtwarzanie uczy lepiej i szybciej niż pasywne metody.
– program nie jest nudny ani zniechęcający. Można nawet się od niego uzależnić! (jak gra komputerowa);)
– spaced repetition algorithm optymalizuje Twój czas nauki co oznacza że uczysz się mniej i pamiętasz więcej znaków. (coraz większe odstępy czasu między kolejną powtórką znaków, których już się uczyliśmy)

Używamy “spaced repetition”

W przypadku dorosłych do nauki chińskich znaków używamy metody „spaced repetition” lub jakiejkolwiek innej. Badania mówią że jeśli używamy innej metody to po nauczeniu się pewnej liczby znaków zapominamy więcej niż się uczymy. Spaced repetition jest o wiele bardziej efektywna żeby powtarzać coś w momencie kiedy to jest bliskie zapomnienia. Im dłużej coś wiedziałeś tym rzadziej będziesz musiał to powtarzać.
Powtarzasz/przeglądasz rzeczy w momencie kiedy masz 90% szans zapamiętania ich. Po kilku powtórkach znaku Twoje powtórki będą comiesięczne a później coroczne.

   

Program skupia się na:


Ucz sie na zawołanie

Z naszym programem zawsze rysujesz chińskie znaki (dynamicznie, rysowanie kreski po kresce palcem, na tablecie itp.). To powoduje że uczysz się szybciej. Program działałby na PC oraz na Android i Apple. Aplikacja na telefon da ogromna wygodę korzystania z programu gdziekolwiek jesteśmy (w metrze, tramwaju, autobusie, w poczekalni). Nawet jeśli masz kilka minut możesz skorzystać z programu z rezultatem. Wystarczy kliknąć by rozpocząć naukę, wszystko w mniej niż minutę, tworzenie i udostępnianie list.

Osiągnij swój cel – lista podręczników/książek

Jeśli rozpoczniesz naukę chińskiego, na pewno będziesz korzystał z książki a my mamy zamiar skupić w programie książki do nauki chińskiego. Zanim rozpoczniesz korzystanie z programu wybierasz książkę, z której korzystasz po czym możesz wybrać dane lekcje z książki i program wczyta wszystkie znaki, słowa, znaczenia, tony do Twojej listy nauki.
Program będzie skupiał cała bazę chińskich znaków na podstawie już istniejących słowników. Następnie będą wczytywane książki a dokładnie materiał dotyczący chińskich znaków z zakresu materiału danej książki lekcja po lekcji. Ucząc się w szkole studenci nie mają czasu żeby zapamiętać chińskich znaków z zastosowanej książki. Program umożliwi douczanie się zgodnie z materiałem ze szkoły/z danej książki.

Ucz się porządku kresek organicznie

Głównie chińskie znaki są zbudowane z „radicals” (część główna znaku) i kresek . W naszej aplikacji możesz uczyć się ich. Najpierw wybierz książkę z listy książek a potem rozpocznij trening rysowania chińskich znaków. Program uczy Cię właściwego porządku stawiania kresek z których składa się cały znak. To oznacza że uczysz się zasad, które są niezbędne, dodatkowo w kontekście tekstów. Jeżeli masz problem, program poinformuje Cię o błędnej kolejności czy błędnym rozpoczęciu rysowania danej kreski. Program zrobi animacje właściwego porządku. Pinyin i znaczenie również zawsze się pojawi nad ekranem do rysowania hanzi. Ty musisz pamiętać jak narysować kreski znaku. Jeżeli nie wiesz na każdym etapie rysowania znaku możesz kliknąć w środek ekranu a program podpowie Ci kolejną kreskę zgodnie z zasadami. Kreska po kresce w końcu powstanie cały chiński znak.

Tony

Chińskie tony mogą spowodować ogromne zakłopotanie, jest 4 tony i jeden naturalny jako dodatkowy. Z naszym programem będziesz miał idealną praktykę.

Pinyin

Nauka wymowy chińskich znaków , słów.

Znaczenie znaków/słów

Nauka znaczenia chińskich znaków, słów.